Spor Etkinlikleri

üçgende spor etkinlikleri

  • Okulumuzda "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. " ve "Şampiyonlar doğruyu yapana kadar oynarlar."  ilkelerinden hareketle geliştirilen bireysel ve takım sporu etkinlikleri yürütülmektedir.
  • Basketbol takımımız farklı sezonlarda Ankara birinciliği, ikinciliği ve Türkiye üçüncülüğü kazanmıştır.
  • Ders dışı etkinliklere ve spora katılım, öğrencileri lise sonrası hayata hazırlar ve sınıf öğrenimi kapsamının ötesinde yetkinlikleri artırır .Bu aktiviteler öğrencilere bir takımın  parçası olmayı öğretir. En başarılı takımlar, sıkı çalışan ve üyelerinin güçlü yanlarını ortaya çıkaranlardır.

basket sahası üçgen spor  üçgen basket spor salonu

 

Şampiyon Basketbol Takımımız

basketbol takımımız

Öğrencilere takım çalışması, sorumluluk ve güven gibi değerli yaşam becerileri kazandırmak kitaplardan ve tahtalardan öğrenemediğimiz şeylerdir. Yaşamak, uygulamak, eylemlerimize yansıtmakla içselleştiririz.  Öğrencilerimiz bu etkinliklerde okullarını gururla temsil ederler, olgunluklarını ve duruşlarını gösterirler, aidiyet duygularını pekiştirirler ve seyahat ederken veya yarışırken başkalarıyla birlikte olmayı öğrenirler. Bu tür gruplar hayat  başarısını arttırırken öğrencilerin, kendilerinden farklı olan insanlarla ve  kültürlerle etkileşime girmelerini sağlar.